Lekcje z życia, czyli o czym jest ten blog

Cześć!

Lubię myśleć, że to, co mnie spotyka to lekcje z życia.

Jest jesień – pora roku dobra na początek pisania bloga, tak samo jak każda inna pora. Zaczyna się zawsze od środka, także ten blog zaczyna się trochę od środka.

Czas częstowania

Jest czas zbierania owoców, grzybów, roślin, myśli. Jest czas gotowania dżemów, przygotowywania marynat, suszenia ziół, łapania wątków, chwytania pomysłów. Jest też czas jedzenia i częstowania, karmienia, pisania tekstów i publikowania ich.

Od pewnego czasu gromadzę zapasy: zbieram słowa i zapisuję pomysły na teksty. Stawiam słoiki z pomysłami na półkach w piwnicy. Teraz zaczynam sięgać do tych zapasów, szykować treści i dzielić się nimi.

Lekcje z życia

Kiedy czegoś doświadczam, a potem przerabiam to w głowie, lubię myśleć, że właśnie przerabiam lekcje z życia. Zadaję pytanie: „Drogie życie, o czym jest ta lekcja?”.

Odpowiedź – jeśli przychodzi – bywa mało jednoznaczna. Czasem pojawia się po długim czasie, albo w ogóle. Czasem ta sama lekcja wraca wiele razy. Wraca, gdy już zdążyłam o niej zapomnieć. Czasem lekcja jest bolesna, nieprzyjemna, nudna, męcząca. Czasem łapię się za głowę i ręce mi opadają, kiedy po raz kolejny ląduję w podobnej sytuacji, i wiem, że poprzednim razem uciekłam od lekcji, nie przerobiłam jej, chciałam przeskoczyć to pole na planszy gry, albo udałam przed sobą, że ta lekcja wcale mnie nie dotyczy. Czasem ta sama lekcja wraca, ale już inaczej, na innym poziomie. Samo doświadczanie to nie wszystko, samo myślenie o życiu to też za mało.

To jest blog o rozwoju osobistym dla kobiet. Blog o zmianach w życiu, o procesach. Blog o cyklach i o wyzwaniach. Blog o lekcjach do odrobienia, lekcjach z życia. Chodź po inspirację i wsparcie w rozwoju! Zapraszam!

 

6 thoughts on “Lekcje z życia, czyli o czym jest ten blog

  1. Sama się sobie dziwię, że dopiero teraz trafiłam na Twojego bloga. Bardzo lubię czytać blogi, które niosą w sobie jakiś przekaz, które są ukojeniem na chłodne wiosenne jak i jesienne wieczory. Ten blog jak dla mnie zapowiada się super. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *